Przy aranżacji wnętrz dość niewielką uwagę przykładamy do urządzania przedpokoju. Szkoda, bowiem właśnie to pomieszczenie jest wizytówką naszego domu. Musi być nie tylko ładne, ale również komfortowe w użytkowaniu. Nie może w nim zabraknąć takich elementów, jak wieszaki.

Jaki wieszak wybrać?

Do wyboru mamy wieszaki stojące i wiszące, które będą lepsze? To w głównej mierze zdeterminowane jest wielkością miejsca, jaką mamy do dyspozycji. W przypadku bardzo małych przedpokoi najlepiej sprawdza się wieszaki wiszące. O wiele lepiej prezentują się jednak wieszaki stojące. Producenci wręcz rozpieszczają nas mnogością wyboru. Wieszaki mogą mieć zupełnie fantazyjne kształty.

Czym powinien charakteryzować się dobry wieszak?

Z punktu widzenia użytkowego najważniejsze jest to, by wieszak stojący miał stabilną i solidną konstrukcję. Nie może przewracać się pod naporem ubrań. We wnętrzach klasycznych można zastosować klasyczny drewniany stojący wieszak. W przypadku nowoczesnych aranżacji lepiej sprawdzi się wieszak stojący wykonany z aluminium a nawet stali. Dobrze gdy przewidziane jest również miejsce na przechowywanie parasoli czy nakryć głowy. Obok wieszaka dobrze jest umieścić półkę na buty. Wyjście z domu zajmie nam tylko kilka chwil.