Stół do kuchni/jadalni albo do salonu powinien być wybierany z uwzględnieniem wielu ważnych wytycznych. Liczy się tutaj jego wielkość, kształt, materiał wykonania, a także możliwość rozkładania (by mogło zmieścić się przy nim więcej osób).

Kształt stołu

Od lat tradycyjnym stołem jest ten prostokątny. Warto jednak wziąć pod uwagę także stoły okrągłe (oczywiście po analizie dostępnego w pomieszczeniu miejsca). Okrągły stół może dać rodzinie prawdziwe poczucie bliskości, gdyż ułatwia komunikację (w czasie rozmów). Oprócz kształtu, taki stół może wyróżniać się także ozdobną fakturą blatu, czy ciekawymi nogami (lekko wygiętymi, falistymi, delikatnymi albo solidnymi).

nowoczesny stół rozkładany do kuchennej jadalni

Stoły z możliwością rozkładania

Stoły rozkładane: http://www.dedekor.pl/jadalnia/stoly/stoly-rozkladane są to meble wyjątkowo praktyczne, bo sprawdzają się zarówno w niewielkich metrażowo kuchniach, jak i jadalniach, ale też w przestronnych salonach. W pomieszczeniach małych można je rozkładać tylko na wyjątkowe okazje, w tych dużych zaś mogą być rozłożone przez cały czas. Wybierać można spośród stołów z blatami kwadratowymi, prostokątnymi albo owalnymi. Tego rodzaju stoły znajdują uznanie wśród zwolenników mebli eleganckich, a zarazem bardzo funkcjonalnych i dzięki temu znajdują zastosowanie w każdym domu czy mieszkaniu.