Łazienka jest takim miejscem w naszym domu, w którym zawsze powinno być ciepło. Odpowiednio dopasowany grzejnik sprawi, że o ciepłą temperaturę w łazience nie będziemy musieli się martwić.

Grzejnik do łazienki

Po wyjściu z ciepłej kąpieli, zimno panujące w niedogrzane łazience może być bardzo niebezpieczne. To prosta droga do pojawienia się chorób. Dlatego też warto zadbać, by temperatura w łazience była nieco wyższa niż w innych pomieszczeniach. Najlepiej gdy temperatura wynosi około 24 stopni Celsjusza. Wygląd grzejnika do łazienki nie powinien więc determinować naszego wyboru. Tak samo jak cena. Grzejnik powinien być trwały, dobrze gdy wyposażony jest w dodatkowe funkcje. Gdy metraż łazienki jest całkiem spory, warto zainwestować w połączenie grzejnika łazienkowego z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki temu można zapomnieć o przemarzniętych stopach czy nieprzyjemnych przeciągach. Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się zresztą również w małej łazience.

Co wyróżnia grzejnik łazienkowy?

Istnieją pewne cechy charakterystyczne, wyróżniające grzejniki łazienkowe – zobacz więcej na stronie www. Należy do nich przede wszystkim drabinkowa budowa. Pod względem użytkowym sprawdzą się najlepiej. Można z łatwością powiesić na nich ręczniki. Wybór grzejników drabinkowych jest zresztą całkiem spory. Spokojnie dopasujemy więc odpowiedni wygląd grzejnika do aranżacji łazienki. Najczęściej grzejniki łazienkowe wykonane są ze stalowych rur i profili. Występują również w sprzedaży aluminiowe i miedziane grzejniki. Musimy pamiętać, że łazienka jest miejscem o podwyższonej wilgotności. Przy zakupie grzejnika warto więc zwrócić uwagę czy posiada on specjalną warstwę antykorozyjną.

Zasilanie grzejnika

Grzejniki łazienkowe rozróżnić można również przez wzgląd na sposób zasilania. Najczęściej oferowane są grzejniki na wodę, podłączane do centralnego ogrzewania. Rozwiązanie to nie zawsze jednak się sprawdza. Zwłaszcza w domach zlokalizowanych na wsiach. Wtedy lepiej zainwestować w grzejniki przyłączane do instalacji centralnego ogrzewania, wyposażone ponadto w grzałkę elektryczna. Latem łazienkę będzie można ogrzewać energią elektryczną.