Obecnie coraz częściej drzwi przesuwane szklane (przykładowy model) montuje się w nowoczesnych łazienkach. Drzwi szklane przepuszczają światło z okolicznych pomieszczeń, co jest niesłychanie przydatne zwłaszcza w bardzo ciemnych łazienkach. Warto wspomnieć również i o tym, że drzwi przesuwne szklane bardzo dobrze znoszą również wysoką wilgotność i co najważniejsze posiadają fantastyczne walory estetyczne.

Największe wady szklanych drzwi

Największa wadą szklanych drzwi jest oczywiście bardzo słaba izolacja termiczna i akustyczna. Drzwi szklane zmniejszają także poziom prywatności, zwłaszcza jak szkło jest bardzo przezroczyste. Do łazienek należy stosować oczywiście drzwi, które posiadają wysoki poziom przezroczystości.

Rodzaje szkła w drzwiach przesuwanych

W drzwiach przesuwanych szklanych możemy wybierać spośród wielu rodzajów szkła. Największą popularnością cieszy się szkło przezroczyste, matowe, metaliczne oraz szkło piaskowane z dowolnym wzorem, które idealnie nadaje się do stylowej łazienki. Na naszym rynku można znaleźć także specjalne szkło barwione o gładkiej albo wypukłej powierzchni. W przypadku takich drzwi, szkło może być dostępne oczywiście w wielu różnorodnych kolorach. Wybierając wymarzone drzwi przesuwne szklane warto poważnie zastanowić się jaki rodzaj szkła wybrać.