Jeśli zdobycie palet do produkcji mebli ogrodowych było w miarę łatwe, nieco trudniejsze może okazać się ich późniejsze obrobienie. Zwłaszcza, że posiadane palety najprawdopodobniej są dość dalekie od stanu idealnego…

Szlifowanie to podstawa

Powierzchnię palet należy bezwzględnie oczyścić za pomocą szlifierki, bądź papieru ściernego. Czyszczenie to powinno być bardzo dokładne. Co więcej, zaraz po opadnięciu pyłu ze szlifowania, konieczne stanie się dokładne przetarcie palet. W przeciwnym razie farba która potem zostanie położona na ich powierzchni, nie będzie wystarczająco dobrze się jej trzymać.

Malowanie

Kolejnym krokiem niezbędnym w procesie przygotowania palet do dalszej obróbki będzie malowanie. Najpierw gruntuje się palety a następnie – pokrywa się je warstwą farby. W zależności od kolorystyki mebli ogrodowych z palet, same palety mogą być malowane albo konkretnym kolorem, albo też za pomocą bejcy, bądź lakieru do drewna.

Co dalej?

Jeśli budulec został przygotowany, można już produkować meble ogrodowe z palet. Ciekawostką jest fakt, że palety są bardzo wygodnym budulcem. Dają one też możliwość kreatywnego dopasowania dodatków, zwiększających funkcjonalność konkretnego mebla.

Przykłady omówionych w artykule mebli ogrodowych z palet:

http://www.meblepandarek.pl/meble-ogrodowe-z-palet.html – do obejrzenia na tej stronie