styl skandynawski meble dutchhouse

Styl skandynawski coraz częściej pojawia się nie tylko w polskich domach i mieszkaniach, ale także w biurach. Tym, co przede wszystkim fascynuje Polaków w tym północnym designie jest jego ogromna funkcjonalność. Jak wnieść skandynawski styl do swego domu? Oto kilka prostych porad.

Jasne barwy

Przede wszystkim skandynawskie wnętrza powinny charakteryzować się zdecydowaną przewagą jasnych kolorów. W tych pomieszczeniach królują więc głównie biel, beż, szarość oraz wszelkie jasne, pastelowe kolory. Oczywiście możliwe jest zastosowanie również bardziej krzykliwych barw, jednak pod warunkiem, że stanowią one jedynie niewielki, barwny akcent.

Ekologiczne, naturalne materiały

Decydując się na styl skandynawski, warto mieć świadomość, że odznacza się on zastosowaniem materiałów naturalnych, a nawet ekologicznych. Będzie więc trzeba zrezygnować z mebli wykonanych ze sztucznych materiałów lub sklejki na rzecz litego drewna, najlepiej w naturalnym kolorze.

Prostota i funkcjonalność

Niebagatelną rolę odgrywa tu również duża funkcjonalność. Warto więc wybierać meble w stylu skandynawskim proste i użyteczne, zamiast tych, które mają przede wszystkim wyglądać. Dobrze jest sięgnąć po rozwiązania typowe oraz takie które pomagają zaoszczędzić cenne miejsce w domu.