Od pewnego czasu na rynku stolarskim dużą popularnością cieszą się łączniki, zwane lamelkami. Dzięki nim można w szybki oraz łatwy sposób połączyć poszczególne elementy drewniane oraz drewnopodobne takie jak: płyta wiórowa, płyta MDF czy różnorodne sklejki.

Istotne zalety lamelek bukowych 

Wybór lamelek na rynku jest ogromny. Dużą popularnością wśród wielu fachowców z branży stolarskiej cieszą się łączniki wykonane z wysokiej jakości litego drewna bukowego. Ich  skośny układ włókien gwarantuje znakomitą wytrzymałość na złamanie. Tłoczona oraz rowkowana powierzchnia sprawia, że na lamelce można równomiernie rozprowadzić klej. 

Łączniki wykonane z drewna bukowego cechują się również ogromną wytrzymałością na ścinanie. Z kolei ich montaż  ułatwiają zaokrąglone krawędzie. Ponadto pozwalają one na łatwe osadzenie łącznika w gnieździe.  

 W jaki sposób należy wykonać montaż lamelek? 

Połączenie za pomocą lamelek należy zawsze rozpocząć od zaznaczenia miejsc frezowań pod lamelki. Następnie za pomocą lamelownicy należy wykonać odpowiednie kanały pod złącze.

Klej w poszczególne gniazda można nanosić ręcznie albo za pomocą  specjalnego aplikatora do kleju, który to wprowadza odpowiednią ilość kleju oraz równomiernie rozprowadza ją wewnątrz gniazda. Złączki te należy rozmierzyć zawsze w taki sposób, aby miały jednakowe odległości na całej długości spoiny klejowej. 

Metoda łączenia za pomocą lamelek przypomina znaną metodę łączenia na obce pióro, z tą istotną różnicą, że jest znacznie  szybsza oraz niewidoczna.

Jeśli zainteresował państwa ten meblowy gadżet, zapraszam do zapoznania się z ofertą lamelek tutaj.