Meblami specjalnego przeznaczenia można nazwać komody pokojowe dla najmłodszych. Jest to specyficzna kategoria mebli, która wymaga przemyślanego wyboru. Można zaobserwować, że co jakiś czas pojawiają się nowe trendy, przez co rodzice mogą być nieco zdezorientowani. Jednakże na brak wyboru z pewnością narzekać nie mogą. Różnorodność wzornictw kolorów, form i materiałów sprawia, że można stworzyć dowolną aranżację. Dawniej prym wiodły białe, niebieskie i różowe meble dziecięce, a dziś już mamy znacznie większe pole do popisu. Czym zatem powinny charakteryzować się meble dla dzieci?

Jaka powinna być komoda dziecięca?

Niezależnie od tego czy chodzi o szafy czy o komody dziecięce, bardzo ważną kwestią jest jakość mebli. Powinny one charakteryzować się prostotą i uniwersalną formą. Dzięki temu posłużą przez wiele lat i to zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Co zatem jest godne polecenia?

• W przypadku dzieci polecane są meble wykonane z naturalnych materiałów typu drewno. Najlepiej postawić na komody klasyczne, czyli modele nigdy niewychodzące z mody.
Komoda dziecięca powinna być pojemna i z szufladami, aby możliwe było zaprowadzenie ładu i porządku w pokoju.
• Meble dziecięce powinny być proste i solidne, najlepiej z litego drewna.
• Zaleca się zakup mebli posiadających specjalne atesty. Certyfikaty są potwierdzeniem tego, że dane meble są wysokiej jakości i trwałości, a dodatkowo są bezpieczne dla zdrowia pociechy.