Lubisz oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania? Jeżeli właśnie urządzasz swój pokój, kuchnię czy nawet łazienkę to może warto postawić na kolorowe meble, które cieszą się coraz większą popularnością. Takie rozwiązania są zawsze ciekawe.

Sięgaj po różne rozwiązania

Meble kolorowe można oczywiście kupić już gotowe i to całe zestawy lub pojedyncze sztuki, wszystko w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby i koncepcja aranżacji danego wnętrza. Poszczególne elementy mogą być nawet w różnych kolorach, pozornie zupełnie do siebie nie pasujących, trzeba je tylko dobrze zestawić. Różnokolorowe mogą być też krzesła, stół, ława czy półki, tak naprawdę wszystkie chwyty są dozwolone. Dzisiaj coraz więcej osób sięga po takie rozwiązania i nie można się temu dziwić, ponieważ dzięki takim meblom możemy ożywić wnętrze i sprawić, że będzie ono wyglądało nietuzinkowo, a na takim efekcie zwykle zależy nam najbardziej.

Meble kolorowe w twoich rękach

Gotowe kolorowe meble to jednak tylko jedna opcji,ponieważ dzisiaj sporo osób bierze sprawy w swoje ręce i samemu maluje meble, najczęściej są to te stare, zapomniane sztuki, które teoretycznie do niczego się nie nadają. Zbawienne mogą się tutaj okazać farby kredowe, które będą odpowiednie do każdego rodzaju mebli, mało tego możemy nimi pomalować również ściany. Jeżeli okleina naszych szaf czy półek jest już bardzo zniszczona to można użyć specjalnych tapet do mebli, dzięki którym w dosyć szybki i łatwy sposób zmienimy swoje stare meble, na nowe. Oczywiście zanim przystąpimy do tego typu prac należy wszystkie szafy, szafki, komody, witryny i wszelkie inne dobrze przygotować do zabiegów. Przede wszystkim muszą one być czyste, odtłuszczone, jeżeli są bardzo zniszczone, obdrapane to można je zmatowić, zeszlifować i wówczas farba na pewno lepiej pokryje taką powierzchnię.