Moda na lampy nawiązujące stylem do oświetlenia stosowanego dawniej w halach fabrycznych została zapoczątkowana przez deweloperów budujących lofty, czyli mieszkania z przerobionych hal i budynków fabrycznych. Lampy te jednak tak się spodobały Polakom, że dziś zakładane są nie tylko w loftach, ale w wielu innych rodzajach wnętrz.

Do jakich pomieszczeń pasują lampy industrialne?

W zasadzie można je założyć, gdzie tylko się ma na to ochotę. Najbardziej pasować będą do wnętrz nowoczesnych, gdzie zastosowano wiele metalu, szkła i betonu, a wnętrza są surowe i minimalistyczne. Często industrialne lampy Dutchhouse można spotkać w lokalach publicznych, na przykład w pubach czy dyskotekach, które również imitują wnętrza starych fabryk i magazynów. Oświetlenie tego typu jest niezwykle uniwersalne, szczególnie że asortyment lamp industrialnych jest bardzo duży.

Zalety lamp industrialnych

Podstawową zaletą, za jaką te lampy są tak cenione jest ich charakterystyczny wygląd. Nadają one charakter każdemu pomieszczeniu, w jakim się znajdą. Są to też lampy solidne, które na pewno łatwo nie ulegną zniszczeniu. Decydując się na lampy industrialne, można do nich dobrać wykonane w podobnym stylu żarówki, również imitujące tez hal fabrycznych.