Coraz więcej osób decyduje się na zakup maty ochronnej, której głównym zadaniem jest zapobieganie nadmiernej eksploatacji podłogi, a co za tym idzie licznym rysom i uszkodzeniom.

Gdzie najczęściej stosuje się podłogowe maty?

Mata ochronna na podłogę najczęściej kupowana jest do dziecięcego pokoju i układana pod krzesło obrotowe ustawione przy biurku. Ponadto bardzo często stosuje się maty ochronne w kuchni lub jadalni i ustawia pod stołem jadalnianym. Ponadto coraz więcej osób bardzo chętnie kupuje maty ochronne do biur i urzędów, aby ochronić podłogę przed uszkodzeniami i matowieniem. Takie maty można zakupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu istnieje możliwość indywidualnego dopasowania rozmiaru pod konkretne biurko lub stół kuchenny.

Na podłogę mata ochronna i jej rodzaje

Na rynku można spotkać kilka różnych rodzajów mat ochronnych, spośród których każda z nich charakteryzuje się innym stopniem przezroczystości oraz wytrzymałości. Maty wykonane z PCV odznaczają się niebieskawym odcieniem, a te wykonane z polipropylenu to półprzezroczyste, białe podkładki. Ponadto maty z poliwęglanu charakteryzują się krystaliczną półprzezroczystością. Natomiast dzieciom z pewnościom do gustu przypadną maty z nadrukiem, które mogą stanowić fantastyczną ozdobę każdego dziecięcego pokoju.