meble industrialne dutchhouse.plMeble w stylu industrialnym są powszechnie stosowane w miejscach publicznych stylizowanych na pomieszczenia przemysłowe rodem z dwudziestego lub dziewiętnastego wieku. Proste, trwałe i praktyczne meble są dziś w modzie i coraz chętniej są stosowane również w mieszkaniach. Na rynku działa coraz więcej sklepów specjalizujących się w meblach industrialnych.

Meble industrialne – jakie i do jakich pomieszczeń

Wśród mebli industrialnych znaleźć można przede wszystkim meble użytkowe, głównie biurka, półki, szafy, stoły, komody czy ławy. Rzadziej są to wypoczynki. Industrialne meble wykonane są najczęściej z drewna, metalu i szkła, przy czym często stanowią one połączenie tych materiałów. Cechuje je minimalizm i surowość, ale idzie za tym trwałość i solidność. Takie meble nie tylko są odporne na zniszczenia, ale też nadają charakteru każdemu pomieszczeniu.

Gdzie kupować meble industrialne?

W poszukiwaniu mebli industrialnych najlepiej zajrzeć do sklepów internetowych. Tam jest ich największy wybór. Meble te są zazwyczaj produkowane w krótkich seriach, choć na rynku są też liczne bestsellery, które zyskały sobie już miano kultowych. Wiele osób celuje w meble oryginalne, ale te są bardzo rzadkie i też adekwatnie do tego kosztowne.