Meble w stylu skandynawskim cieszą się bardzo dużą popularnością. Charakteryzują się one naturalnymi materiałami, prostotą wykonania oraz funkcjonalnością. Są to z pewnością powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na kanapy, krzesła czy biurka skandynawskie.

Funkcjonalność

Jest to podstawowa cecha mebli z północy. Są one wykonane solidnie, bez zbędnych ozdób. Nie oznacza to oczywiście przesadnej prostoty. W środku biurka skandynawskiego ze sklepu Dutchhouse można znaleźć ciekawie wykonane szuflady czy półki, a krzesła – oprócz wygody – mogą charakteryzować się oryginalnym wyglądem.

Kolory

Styl skandynawski opiera się na naturalnych kolorach, takich jak biel, beże, szarości czy odcienie niebieskiego. Dzięki nim wnętrza wydają się bardziej przestrzenne i jasne. Akcenty kolorystyczne mogą nieco ożywić pomieszczenia – przykładem może być granatowe czy czerwone obicie kanapy, albo nawet kolorowe poduszki albo zasłony.

Materiały

Podstawowym materiałem stylu skandynawskiego jest drewno. Zwykle będzie jasne i naturalne (na przykład brzoza), ale bardzo często może być również pomalowane na biało. Z niego właśnie będzie wykonana typowa półka czy biurko skandynawskie. Oprócz tego dużą rolę odgrywają lny czy bawełna, na przykład w roli zasłon czy obić mebli.