Urządzasz salon i zastanawiasz się, jakie meble powinny się w nim znaleźć. Nie chcąc go zagracać i zabierać przestrzeni, najczęściej większość osób decyduje się na jedną lub dwie witryny, które nie tylko pełną funkcję praktyczną (mają za zadanie przechowywać np.: książki, albumy, pamiątki z wycieczek czy dokumenty rodziny), ale i są estetycznym dodatkiem takiego wnętrza. Co należy wziąć pod uwagę szukając takich mebli? Poniżej kilka cennych wskazówek. 

Styl 


Witryny na książki do salonu powinny być dopasowane do stylu, w którym jest on urządzony. Jeżeli salon urządzony jest w nowoczesny sposób, powinna znaleźć się w nim również nowoczesna witryna na książki. Producenci oferują taki asortyment w prostych formach, z eleganckimi dodatkami w postaci lustra weneckiego lub designerskich uchwytów. Taka nowoczesna witryna na książki najczęściej wybierana jest przez klientów w stonowanych kolorach. Dominuje tu zdecydowanie biel, czerń, brąz oraz odcienie szarości. 

Odpowiedni rozmiar


Witryny na książki do salonu powinny być również dopasowane do jego wymiarów. W kawalerkach i małych mieszkaniach nie można bowiem postawić witryny w rozmiarze 2×2 metry. Będzie to komicznie wyglądało i kompletnie zepsuje przestrzeń. Z kolei, w mieszkaniach loftowych i dużych apartamentach, duża witryna jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Taki dobrze dobrany mebel to prawdziwa dekoracja wielkich przestrzeni.