Jeżeli chodzi o nowoczesne lampy do jadalni, to należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na ich design, ale również na wielkość i wiele innych elementów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak wybrać idealną lampę do jadalni, która będzie służyć przez wiele długich lat.

Odpowiednia wielkość

Za duże lampy do jadalni mogą niestety przytłoczyć przestrzeń ponad stołem, dlatego też uważać należy na to, aby nie przesadzić z wielkością lampy. Z drugiej strony niewielkie lampy prezentują się bezbarwnie i nieciekawie. Aby wybrać odpowiedni rozmiar lampy do jadalni należy zachować balans pomiędzy wymiarami stołu a wielkością samego klosza. W Polsce najczęściej można spotkać stoły z blatem około 1,5 metra, do których idealnie pasują lampy o średnicy około 50 cm. Delikatne lampy bez żadnego większego problemu można powiesić w jednym rzędzie. Najlepiej zrobić to tak, aby znajdowały się na różnych wysokościach.

Moc żarówki

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale przy wyborze nowej lampy do jadalni warto zwrócić uwagę również na moc samej żarówki, która odgrywa bardzo ważną rolę. Lampa do jadalni to przede wszystkim oświetlenie centralne, dlatego też blat stołu nie może oślepiać domowników. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, należy postawić na ciepłe i niezbyt mocne światło, które jest lekko rozproszone. Godne uwagi są przede wszystkim nowoczesne lampy, które klosze mają skierowane bezpośrednio w dół. Ciekawym pomysłem mogą okazać się również transparentne i szklane oprawy, które dodatkowo wyposażone są w mleczne żarówki.