W przypadku stołów kuchennych ważne jest to, aby były one funkcjonalne i najlepiej wkomponowane w kuchnię. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna, a więc będzie dobre się prezentować. Obecnie możliwości z pewnością jest wiele.

Na jaki stół do kuchni się zdecydować

Z całą pewnością można liczyć obecnie na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o stoły kuchenne. Występują one w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Mogą być kolorowe, drewniane, plastikowe, metalowe, niskie czy w wersji składanej. Dzięki bogactwu asortymentu każdy bez większych problemów znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Skupiając się na materiale, z którego zostały wykonane stoły kuchenne, czym się one charakteryzują?

• Stół drewniany – w przypadku drewnianego stołu do kuchni, można liczyć na stabilność i dobrą prezencję. Dostępne są one w wersji z ciemnego drewna lub jasnego. Niestety stosunkowo trudno usunąć z nich plamy i zabrudzenia. Modele drewniane ocieplają optycznie wnętrze.

• Stół metalowy – jest stabilny i zwykle niższy od modelu drewnianego. Za jego pomocą można wprowadzić do wnętrza powiew nowoczesności i surowości.

• Stół ze szkła – stoły szklane są bardzo eleganckie i do tego wygodne. Jeśli zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, to są odporne na zarysowania i łatwo usunąć z nich wszelkie zabrudzenia.

• Stół z tworzywa sztucznego – stoły plastikowe dostępne są w wielu kolorach, dlatego też łatwo dopasować je do aranżacji. Są one praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.