W biurze możemy mieć postawione nasze zdjęcie z prezydentem. Z pewnością ustawimy je w widocznym miejscu, tak by każdy je zobaczył. Możemy mieć również zdjęcie naszej rodziny – z pewnością ustawimy je przodem do nas, tak by było z nami. Podobnie jest z sypialnią – jest to nasz mały azyl, który powinniśmy dopasować wyłącznie do siebie, nie bacząc na innych! Jak jednak dobrać meble do sypialni z myślą o sobie? Sprawdź bihome.

Wszystko kręci się wokół łóżka

Statystycznie rzecz biorąc, człowiek przesypia (a raczej: zaleca się) osiem godzin na dobę, czyli jedną trzecią swojego życia. Z tego względu, pod żadnym pozorem nie oszczędzajmy na łóżku i materacu! Niezależnie czy zdecydujemy się na łoże królewskie, skromne 140×200 czy pojedyncze, zwróćmy uwagę na wezgłowie – pełni ono nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również oparcia przy czytaniu lub izolacji termicznej od ściany.

Praktyka

Sypialnia to również przechowywanie. Meble sypialniane powinny umożliwić zorganizowanie naszego małego chaosu – szafki nocne, skrzynie, komody powinny umożliwić nam organizację naszego małego azylu. Pamiętajmy, iż wiele mebli, np. skrzynia z miękkim, tapicerowanym obiciem może służyć jako leżanki.

Garderoba

W sypialniach, w których nie ma oddzielnej garderoby, standardem jest duża, dwu- lub trzydrzwiowa szafa. Ewentualnym jej uzupełnieniem jest komoda. Warto zastanowić się czy w sypialni nie sprawdziłyby się meble na wymiar, być może pozwoliłyby one na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni w taki sposób, że całość aranżacji nie zostałaby przytłoczona ciężkim meblem?