Od tego, w jaki sposób urządzimy naszą sypialnię, w dużej mierze zależy to, jak będziemy się w niej czuli. Miejsce naszego wypoczynku powinno być dopasowane do naszych preferencji. Dlatego warto przemyśleć wystrój i dostosować go do naszych oczekiwań.

Które barwy są odpowiednie dla sypialni?

Istnieje niepisana zasada, że kolory w tym pomieszczeniu powinny być stonowane, chłodne, najlepiej w niebieskich odcieniach. To pomaga się wyciszyć i ułatwia zasypianie. Z drugiej strony wiele osób preferuje barwy w mocnych kolorach – na przykład odcienie czerwieni, które dodają energii po obudzeniu. Dlatego warto zastanowić się, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

zdjęcie lustra do sypialni

Szybkie sposoby na dekoracje

Aby odmienić wygląd sypialni, nie musimy od razu przemeblowywać całego pomieszczenia. Prostszym i szybszym sposobem będzie dodanie kilku akcentów dekoracyjnych. Duże lustro do sypialni stojące lub wiszące na ścianie, pościel w kolorach innych niż zwykle czy ozdobne, ażurowe pojemniki ustawione na toaletce mogą nadać wnętrzu nowego charakteru.

Koniec z pustymi ścianami

Zawieszając na ścianie ramki ze zdjęciami czy obrazy, możemy wypełnić pustą przestrzeń. Dzięki temu pomieszczenie może stać się bardziej przytulne. Podobnie w przypadku zwierciadeł – kupując lustro do sypialni wybierzmy takie, które zawieszone na ścianie będzie się dobrze komponować z resztą wystroju.