Niemal w każdym domu ważne miejsce zajmuje sprzęt, jakim jest telewizor. Niejednokrotnie stoi on w centrum salonu albo pokoju dziennego. Dlatego też ważne jest, aby był on dobrze wyeksponowany, a zarazem, by można było go wygodnie oglądać.

Na czym ustawić telewizor?

Najlepszym meblem staje się szafka rtv, pozwalająca na wygodne ustawienie telewizora, a także na umieszczenie przy nim kolekcji płyt DVD, odtwarzacza albo konsoli do gier. Zawsze na czasie jest szafka rtv drewniana, która może występować w swoim kolorze naturalnym, można ją także pomalować na biało (lub na każdy inny kolor), odpowiednim impregnatem albo bejcą. Dobrze sprawdza się ona we współczesnych wnętrzach, jednak trzeba ją odpowiednio dopasować do danej aranżacji. Jej wybór zależny jest od:
– rodzaju i wielkości posiadanego sprzętu rtv,
– kolorystyki i rodzaju innych mebli,
– rodzaju dodatków i ozdób znajdujących się w pomieszczeniu.
Bardzo ważne jest, by szafka rtv wpisywała się w konwencję aranżacji całego wnętrza.

Nowoczesne szafki RTV

Są to meble polerowane na wysoki połysk i lakierowane. Najczęściej można je spotkać w białym lub czarnym kolorze. Pasują one do stylu nowoczesnego albo glamour. Tego rodzaju szafki rtv mogą być zrobione również z płyty wiórowej albo MDF i później pokryte połyskliwą okleiną. Bardzo częstą znajdują się w nich szuflady, czy małe półeczki, a ich styl sprawia, że doskonale wyglądają w połączeniu z dużymi telewizorami.