Ostatnimi czasy coraz częściej decydujemy się na aranżację mieszkania w stylu industrialnym, który znakomicie wpisuje się w hałas i zgiełk wielkiego miasta. Styl ten świetnie pasuje do loftów czy do mieszkań w miastach.

Charakterystyka stylu industrialnego

Styl ten powstał, kiedy bohema artystyczna wkroczyła do pustostanów w fabrykach i biurowcach. Wówczas zaczęto wykorzystywać do ozdoby tak zdobytych mieszkań oryginalnie przetworzone przedmioty codziennego użytku. I tak właśnie powstał styl charakteryzujący się surowością formy, licznymi niedoskonałościami, rurami na wierzchu, przygaszonymi, ale mocnymi barwami oraz wykorzystaniem drewna, metalu i szkła.

Stoły do jadalni w stylu industrialnym

Jaki stół do jadalni można wykorzystać w aranżacji takiego mieszkania? Przede wszystkim doskonale sprawdzą się duże, surowe stoły takie, jakich dawniej używano w fabrykach. Warto jednak wspomnieć o tym, że styl charakteryzuje się dużą różnorodnością formy. Spokojnie zatem znajdziemy stoły do jadalni w stylu industrialnym wykonane z połączenia drewna i metalu, drewna i szkła czy nawet metalu i szkła. Ważne jest to, aby te stoły zawsze sprawiały wrażenie niedokończonych albo wyniesionych prosto z biura XIX wiecznych architektów.

zdjęcie stołu w zbliżeniu