Wybór odpowiedniego łóżka zawsze musi uwzględniać możliwości przestrzenne pokoju, w którym będą ustawione. Największe trudności stwarzają wnętrza, które nie mają dużej powierzchni, a miejsce w nich jest dosyć ograniczone. Do takich pomieszczeń najlepiej sprawdzi się łóżko pojedyncze.

Czym jest łóżko pojedyncze?

Łóżka pojedyncze są produktami, które przeznaczone są do wygodnego i komfortowego snu dla jednej osoby. Zazwyczaj wybierane są do pokoi młodzieżowych i dziecięcych, a także kawalerek. Występują w różnych wariantach pod kątem dostępnych rozmiarów. Najbardziej powszechne są łóżka o wymiarach: 90×200 cm, 80×220 cm i 120×140 cm.

Funkcjonalność i oszczędność miejsca

Główną zaletą łóżek pojedynczych jest niewielka ilość miejsca, jakie potrzebują żeby można je było ustawić. Można zatem założyć, że klienci, którzy decydują się na takie produkty, mają ograniczone możliwości przestrzenne i ważny jest dla nich każdy centymetr. W takim przypadku najlepiej postawić na łóżko 90×200 z pojemnikiem. W takich produktach znajduje się dodatkowe miejsce, w którym można przechowywać pościel lub inne rzeczy. Dzięki zastosowaniu łóżka z pojemnikiem zyskujemy możliwość dyskretnego ulokowania pościeli podczas dnia. Uchroni to ją przed zbieraniem kurzu i zabrudzeniami, a także, optycznie zwiększy przestrzeń pomieszczenia. Pojemnik może być wykorzystywany także do przechowywanie innych rzeczy, które nie muszą stać na widoku.

Podsumowanie

Łóżko pojedyncze ma wiele zalet:
– jest niewielkie i zmieści się w każdym pomieszczeniu
– posiada pojemnik, który umożliwia dyskretne przechowywanie pościeli
– pomoże utrzymać ład w pomieszczeniu