Komoda jest zarówno meblem jak również ozdobą stylizowaną na główną ideę układu i dekoracji lub odwrotnie wyróżniająca się charakterem, kształtem i wykończeniem do istniejącej przestrzeni. Przede wszystkim komoda pełni funkcję przechowywania, ale również dodania pomieszczeniu uroku. W tym artykule dowiesz się jakich detali nie może zabraknąć na komodzie.

Komodę możemy urządzić w stylu:

  • skandynawskim
  • glamour
  • prowansalskim

Jak urządzić komodę w stylu skandynawskim?

Skandynawskie wnętrza uwielbiają proste kształty, geometryczny kształt i powściągliwą kolorystykę, czasem przełamaną kolorowymi akcentami. Zdjęcia w monochromatycznych ramkach należy umieścić na szafce, nadając im więcej osobowości. Oświetlenie jest również bardzo ważne w skandynawskich wnętrzach, dlatego warto postawić na komodzie niewielką lampkę na statywie. W aranżacji skandynawskiej dobrze jest zadbać o odcienie zieleni. Ten styl głównie jest inspirowany naturą, więc idealnie się nadadzą zielone winorośle w ziemi doniczkowej, liście eukaliptusa w modnej karafce, Styl skandynawski jest idealny w połączeniu z drewnem, kamieniem oraz lnem.

Co postawić na komodzie w tylu glamour?

Zdjęcia są często umieszczane na komodach w ramkach zdobionych brokatem, padających w kolor złoty, jak również srebrny. Świetnie prezentują się obok kolorowych wazonów, połyskujących szkatułek czy ozdobnych ram luster. Dobrze prezentują się również w połączeniu ze świecznikami i eleganckimi miseczkami na owoce, np. w kształcie liści. Kwiaty w wytwornych wnętrzach często umieszczane są na komodzie w eleganckich wazonach i wazonach ceramicznych. Szukając grafik do stylu glamour często napotkamy się na portery kobiet, np. Marilyn Monroe. Sklep SFMeble przygotował obszerny artykuł wraz z propozycjami o tym co postawić na komodzie.

Komoda w stylu prowansalskim

Nie powinno zabraknąć w stylu prowansalskim zdjęć, tym razem z efektem shabby chic. Przytulną atmosferę z pewnością stworzą lampy i umieszczone na komodzie liliowe świece na tacy, a nawet pudełko na biżuterię wykonane metodą decoupage. Warto pamiętać, że ręcznie robiona ceramika jest również ważna w tym stylu. We wnętrzu prowansalskim bardzo odpowiednie jest również ułożenie kwiatów w wazonach. Na bielonych komodach prowansalskich warto umieścić stojące grafiki, które przedstawiają wzory z motywem lawendy.