Zachowanie porządku w łazience jest bardzo ważne, nie tylko z powodu zachowania estetyki pomieszczenia, ale również ze względu na higienę. Ponieważ większość pomieszczeń tego rodzaju posiada niewielką przestrzeń warto regularnie dbać o czyszczenie zakamarków, szczególnie w okolicy miejsc narażonych na działanie wilgoci. O czym należy pamiętać podczas sprzątania łazienki? Jakich dodatków do wyposażenia warto użyć?

Czyszczenie łazienki – co na początek?

Podczas czyszczenia pomieszczenia warto w pierwszej kolejności wykonać sprzątanie urządzeń sanitarnych takich jak umywalka, wanna czy sedes. Do sprzątania warto użyć płynów oraz preparatów przeznaczonych do mycia tego rodzaju powierzchni. Jest to bardzo ważne z tego powodu, że miejsca te są siedliskiem bakterii oraz szkodliwych drobnoustrojów. Warto pamiętać także, że obszary poddane stałemu dzianiu wilgoci, jeżeli nie są regularnie pielęgnowane odpowiednimi środkami mogą być zajęte kamieniem oraz szybszemu niszczeniu. W drogiej kolejności warto zająć się czyszczeniem posadzki oraz trudno dostępnych obszarów, najlepiej zrobić to przy pomocy mopa lub specjalnie wyprofilowanej szczotki do czyszczenia. Istnieje jeszcze kilka obszarów, o jakich nie należy zapominać. Są to między innymi lustra, meble oraz inne dodatki wyposażenia łazienki.

Jakie dodatki mogą ułatwić zachowanie porządku w łazience?

Na rynku sprzedaży istnieje wiele akcesoriów łazienkowych, które mogą znacznie ułatwić zachowanie higieny oraz czystości w łazience. Stojaki na ręczniki łazienkowe to bardzo praktyczny i funkcjonalny element wyposażenia, jaki warto zastosować. 

stojaki na ręczniki łazienkowe

Stojaki na ręczniki łazienkowe – prosty wybór i wygoda w jednym. Dlaczego warto je mieć?

  • pozwalają na wygodne zawieszenie ręczników oraz zachowanie higieny
  • dzięki stojakowi na ręcznik można znacznie zaoszczędzić miejsce w łazience 
  • smukły kształt pozwala na ustawienie stojaka nawet w łazience o niewielkim metrażu
  • wprowadzają modne i gustowne urozmaicenie w wystroju łazienki, dzięki czemu można dopasować dodatek do różnych aranżacji pomieszczenia