Drzwi prysznicowe składane to nowoczesne rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają projektanci wnętrz. Również osoby, które remont łazienki przeprowadzają samodzielnie, coraz częściej doceniają moc możliwości, jaką dają drzwi tego typu i wybierają właśnie je. W jakich łazienkach sprawdzają się dobrze drzwi składane? Gdzie warto je montować?

Idealne do małych łazienek

Przede wszystkim drzwi prysznicowe składane świetnie sprawdzają się w małych łazienkach. W nowoczesnym budownictwie często projektuje się niewielkie pomieszczenia, co ma zmniejszyć koszty budowy. Efektem tego jest konieczność szukania rozwiązań, które umożliwią wygodne korzystanie z małych pomieszczeń. Z pewnością drzwi, które można złożyć w harmonijkę, świetnie wpisują się w ten trend. Do korzystania z nich potrzeba zdecydowanie mniej miejsca, niż do ruchu zwyczajnego skrzydła drzwi. To ważna informacja, bo mała łazienka wcale nie oznacza, że nie można urządzić jej wygodnie i że nie można wykorzystać w niej rozwiązań, które są bardzo funkcjonalne.

Nowoczesne łazienki

Drzwi do prysznica

Drzwi składane świetnie pasują do nowoczesnych aranżacji. Mogą być ich ciekawym uzupełnieniem. Takie drzwi można wykorzystać do zamknięcia murowanej kabiny prysznicowej, by sprawić, że będzie niemal niewidoczna. Będą też odpowiednie do kabin typu walk-in, które po prostu królują w nowoczesnych łazienkach. Wystarczy odrobina wyobraźni, by wpaść na pomysł, jak dobrze wykorzystać takie drzwi w swoim projekcie. Dzięki dostępności w wielu wariantach można znaleźć modele drzwi, które będą dobrze komponowały się z chromowanymi elementami oraz błyszczącymi powierzchniami.

Minimalistyczne wzornictwo

Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie drzwi w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznych. Jeśli mniej, znaczy więcej, to drzwi składane na pewno będą pasowały do projektu łazienki. To zasługa ich prostoty oraz niemal niewidocznych okuć. To właśnie dzięki nim drzwi składane mają bardzo uniwersalny charakter i łatwo dopasować je do różnych styli.