Czym tak naprawdę jest klinkier? Osoby, które szukają modnego pomysłu na wykończenie swoich wnętrz, nie jeden raz mogą spotkać się z takim sformułowaniem. Warto dowiedzieć się, czym on jest i w jakich miejscach można go wykorzystać. W internecie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów aranżacyjnych, gdzie owy klinkier został wykorzystany.

Nie tylko okładziny zewnętrzne

Płytki klinkierowe wykorzystywane były do niedawna tylko i wyłącznie jako okładziny zewnętrzne. To przy ich pomocy tworzyło się elewacje budynków, cokoły, schody, a nawet parapety! Teraz jednak możliwości płytek znacznie się powiększyły, dlatego bardzo często wykorzystywane są one również w domowych wnętrzach, pozwalając stworzyć bardzo ciekawe aranżacje.

Klinkier wykonywany jest z gliny i piasku. Całość wypalana jest w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki takim działaniom płytka zyskuje nowe właściwości, m.in. jest odporna na mróz, korozję chemiczną, a także na grzyby i glony oraz mchy.

Gdzie można używać klinkier?

Właściwie chyba nie ma takiego pomieszczenia, gdzie nie należałoby płytek tego rodzaju montować. Płytki klinkierowe można dopasować do salonu, kuchni, łazienki, a nawet do sypialni osób dorosłych, dzieci. Projekty aranżacyjne wykorzystujące ten element są bardzo zaskakujące, nadające pomieszczeniom zupełnie inny, ciekawszy charakter. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć coś unikalnego, jedyne w swoim rodzaju, to z powodzeniem może spojrzeć na takie płytki, które są w stanie zachwycić swoim oryginalnym wyglądem.