Wybranie porządnych prowadnic do szuflad nie jest prostym zadaniem. Na rynku królują obecnie prowadnice kulkowe i rolkowe. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jakie prowadnice wybrać?

Rolkowe prowadnice do szuflad zdecydowanie najlepiej sprawdzą się do stosunkowo lekkich szuflad, które wyróżniają się niewielkim udźwigiem. Olbrzymia popularność prowadnic rolkowych wynika z atrakcyjnej ceny i dużej niezawodności. Rolkowa prowadnica do szuflady jest bardzo prosta w montażu i demontażu, dzięki czemu każdy sobie z nimi poradzi. Pamiętać należy jedynie o tym, że opisywane szyny do szuflady zapewniają jedynie częściowy wysuw. Jeżeli w szufladzie będą przechowywane lekkie przedmioty to prowadnica rolkowa jest najlepszym wyborem. Jeżeli chodzi o kulkowe prowadnice do szuflad, to są one znacznie solidniejsze, dlatego też oferują większy udźwig. Lepsze wykonanie jak łatwo się domyślić odbija się również na większej cenie. Godne polecenia są szyny do szuflad wyposażone w cichy domyk albo w przydatną funkcję push to open.

Praktyczne prowadnice dolnego montażu

Osoby, które chcą wyeksponować piękne drewniane boki eleganckich szuflad powinny postawić na prowadnice dolnego montażu. Mowa tutaj oczywiście o modelach, które wyróżniają się niewidocznym mocowaniem bezpośrednio do dna. Do wyboru jest prowadnica do szuflady o częściowym i pełnym wysuwie. Dostępne są prowadnice o różnej długości, dzięki czemu można je wykorzystać nie tylko w płytkich meblach, ale również w dość głębokich szufladach.