Podwieszane wyroby sanitarne są obecnie u szczytu popularności. W końcu jest to bardzo wygodne rozwiązanie i co najważniejsze estetyczne. Czyszczenie toalety w przypadku wiszącego WC i bidetu jest znacznie łatwiejsze, ponieważ nie ma tam trudno dostępnych miejsc ani spłuczek, na których mógłby gromadzić się kurz. Właściciele, którzy zdecydowali się na ścienny typ instalacji sanitarnej, zawsze stają przed pytaniem, jaki system instalacyjny wybrać. Zalecamy wybór systemu spłukiwania na podstawie asortymentu spłuczek, ponieważ spłuczka będzie jedynym widocznym elementem instalacji w Twojej łazience.

Przycisk do spłuczki i materiał wykonania

Plastik jest najtańszym materiałem i może imitować różne faktury (złoto, srebro, miedź, stal). Wadą jest powstawanie pęknięć i zarysowań.

Metal – bez wad plastiku, ale za to w wyższej cenie. Metal jest podatny na korozję, dlatego przycisk do spłuczki jest chroniony specjalną powłoką. Dobra równowaga między niezawodnością a ceną. Przycisk harmonizuje się z innymi elementami łazienki wykonanymi z metalu.

Drewno jest piękne i przyjemne w dotyku. Minusem jest wrażliwość na wilgoć, którą neutralizuje powłoka lakiernicza. Taki przycisk zazwyczaj dobierany jest do koloru mebli.

Szkło to przepięknie wyglądający, odporny na korozję i niezawodny materiał. Dostępne w wersji błyszczącej, matowej, lustrzanej, bezbarwnej i wielokolorowej. Stylowe rozwiązanie do stworzenia oryginalnego akcentu we wnętrzu.

przycisk do spłuczki

Wyposażenie łazienkowe WC

  • Podświetlenie – ze względów estetycznych i dla ułatwienia korzystania z łazienki w nocy;
  • Powłoka antybakteryjna – zapobiega rozwojowi zarazków, a tym samym zwiększa higienę przycisku;
  • Montaż w meblach łazienkowych – daje dodatkowe możliwości dekoracji łazienki;
  • Spłuczka dostarczana jest również z elementami mocującymi i ramką montażową.

Instalacja przycisku do spłuczki

Spłuczkę montuje się w oknie rewizyjnym podtynkowym i dopasowuje do odpowiednich parametrów (szerokość, wysokość). Zaleca się, aby spłuczka i przedmontażowa spłuczka były wykonane przez tego samego producenta, ponieważ w przeciwnym razie nie można zagwarantować ich kompatybilności.