Wykończenie łazienki powinno być dokładnie przemyślane, warto stawiać na modne i efektowne rozwiązania. Można zdecydować się na nieco oryginalności — pięknie prezentuje się mozaika. Ten dodatek potrafi odmienić oblicze pomieszczenia, ma szerokie zastosowanie i wygląda zachwycająco.

Mozaika pod prysznicem — jaką wybrać?

Prysznic może wyglądać stylowo, jeśli w kabinie położy się płytki mozaika. To jeden z nowszych trendów dekoracyjnych. Warto wybierać odważne kolory, które wyróżniają się na tle pozostałych płytek, w ten sposób uzyska się niesamowity efekt. Mozaika na ścianę może się błyszczeć, mieć kształt heksagonu, kwadratu lub półkola. Istnieją też oryginalne płytki, które sprawiają wrażenie 3D. W łazienkach w stylu glamour bardzo dobrze prezentują się płytki złote, srebrne lub w kolorze miedzi. Na ścianach niesamowicie wygląda mozaika szklana. Szklane płytki odbijają światło, przez co łazienka wydaje się jaśniejsza i większa.

Podłoga wyłożona mozaiką

W małych przestrzeniach mozaika podłogowa będzie doskonałym wyborem. Do takiego projektu należy wybierać produkty, które odporne są na ścieranie, zarysowanie oraz są łatwe do wyczyszczenia. Ciekawie wygląda podłoga ułożona z mozaiki jodełkowej lub oktagonalnej. W dużych pomieszczeniach przy pomocy mozaiki można wyznaczać strefy. To rozwiązanie pasuje do stylu minimalistycznego, skandynawskiego, ale też świetnie wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Mozaikowa podłoga często spotykana jest w salonach piękności w hotelowych łazienkach oraz w gabinetach odnowy.