Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo swojego czasu, jednocześnie jest najmniejsza w całym mieszkaniu. To, dlatego warto dobrze zaplanować to, jak ma wyglądać jej wnętrze. Od czego zacząć?

Płytki patchwork dla osób lubiących wzory

Jedni lubią nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, inni wolą bardziej kolorowy, oryginalny wystrój mieszkania. Jeżeli zależy nam na tym, aby łazienka była niepowtarzalna, ciekawym rozwiązaniem może okazać się położenie płytek patchwork, które są bardzo dekoracyjne i na pewno nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Płytki patchwork można położyć zarówno na ścianie, jak i na podłodze, dobrze prezentują się nad umywalką, w obszarze wanny, kabiny prysznicowej. Oczywiście sprawdzą się również w innych pomieszczeniach np. w kuchni czy przedpokoju. Wybór tego typu ceramiki jest obecnie bardzo duży, dostępne są wzory monochromatyczne, jak i bardzo kolorowe, także bez większych problemów można dopasować je do swoich potrzeb.

Jak układać takie płytki?

Płytki typu patchwork jak są bardzo ozdobne, choć mają identyczny kształt to różnią się od siebie wzorem. Aby móc uzyskać zadowalający efekt warto układać je w odpowiedniej kolejności, oczywiście trudno wyobrazić sobie jak będzie prezentowała się całość, dlatego dobrą opcją jest zrobienie wizualizacji. Wystarczy poprosić projektanta, który w specjalnym programie może przedstawić nam, jak ostatecznie będzie wyglądać pomieszczenie po położeniu wybranej ceramiki.

Jakość materiału

Choć bez większych problemów znajdziemy tego typu płytki w marketach budowlanych, to nie warto decydować się na pierwsze lepsze. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata, a w przypadku ceramiki, niestety cena idzie w parze z jakością. Decydując się na zakup płytek od renomowanego producenta, można mieć pewność, że długo posłużą i będą trwałe.