Stelaże podtynkowe, to ostatnimi czasy jedne z najbardziej rozpowszechnionych części wyposażenia łazienek, które umożliwiają jej swobodne aranżowanie, przy równoczesnym odpowiednim zagospodarowaniu dostępną przestrzenią. Zanim wybierzemy konkretną opcję, warto poznać możliwości, jakie są nam w stanie zaoferować modele dostępne na rynku. Dzięki czemu łatwiejsze stanie się wybranie rozwiązania, które spełni idealnie nasze oczekiwania.

Stelaż podtynkowy – dzięki niemu zawiesimy ceramikę

Mówiąc najprościej, odpowiednie podtynkowe stelaże są metalowymi ramami, na których montowana jest ceramika łazienkowa. Za ich sprawą, możliwe staje się stabilne zainstalowanie części takich, jak chociażby bidet, toaleta czy umywalka w sposób bezpośredni na ścianie, co umożliwia ukrycie wszelkich elementów podłączenia i niezbędnych do działania akcesoriów (takich jak choćby podtynkowa spłuczka czy odpływowe kolanko).

Dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce, zaś łazienka zyska minimalistyczny, bardzo elegancki wygląd. Żeby móc cieszyć się takim komfortowym rozwiązaniem trzeba pamiętać, jednakże, iż zamontowanie stelaża będzie wymagało większej ingerencji w pomieszczenie, dlatego powinno się zaplanować jego kupno oraz ułożenie jeszcze na etapie projektu.

Jak wybrać stelaż podtynkowy?

Kiedy uda się nam już określić rodzaj montażu, musimy dokonać wyboru konkretnego modelu stelaża. Te elementy podzielono z uwagi na typ ceramiki albo armatury, którą się na nich zakłada.

Najpowszechniejsze będą opcje służące do montowania pisuarów, bidetów czy wiszących toaletowych misek, niemniej jednak na rynku znajdziemy też modele, na których można umieścić bez przeszkód baterie umywalkowe, umywalki albo uchwyty dla osób niepełnosprawnych. Dla wszystkich wymienionych tutaj typów istnieją, jednakże wskazówki uniwersalne, które pozwolą na dokonanie dobrego dla nas wyboru.