Prace we własnym ogrodzie warzywnym mogą zajmować całkiem sporo czasu, szczególnie na początku, gdy trzeba przygotować miejsce do uprawiania jarzyn oraz wysiać je w odpowiednim czasie. Dużym ułatwieniem, przede wszystkim dla osób, które nie mają jeszcze dużej wprawy w tych czynnościach, są nasiona na taśmie.

Prosty i szybki sposób na wysianie jarzyn

Nasiona na taśmie to nowość na rynku ogrodniczym, która przyspieszy i usprawni prace nie tylko w początkowej fazie corocznych, wiosennych prac w ogrodzie. Nasiona wybranych i najbardziej popularnych gatunków warzyw zostały umieszczone na specjalnej taśmie wykonanej z całkowicie bezpiecznych i rozpuszczalnych materiałów, przede wszystkim celulozy. Dzięki temu każdego ogrodnika ominie mozolne i trudne wysiewanie maleńkich nasionek do gruntu w odpowiednich odległościach. Rozmieszczenie nasion na taśmie jest adekwatne do danego gatunku i pozwala również uniknąć późniejszego i pracochłonnego przerywania wschodzących roślin.

Aby nasiona dobrze kiełkowały i przyniosły obfite plony, należy taśmę z nasionami umieścić na wcześniej przygotowanym podłożu, przysypać ziemią i dobrze podlewać, aby pasek z celulozy całkowicie się rozpuścił. Taki sposób wysiewania jest zdecydowanie prostszy i szybszy, a także zwalania od późniejszego przerywania wschodzących jarzyn. Zdecydowanie ułatwia więc prace w ogrodzie i sprawdzi się przede wszystkim u początkujących ogrodników, a także osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu.

Nasiona jakich warzyw można zakupić na taśmie?

Są to przede wszystkim najbardziej popularne jarzyny, które wysiewa się corocznie wraz z nastaniem wiosny. Dostępne są więc różne gatunki marchewki, pietruszki, buraczków, rzodkiewki, sałaty, ogórków, a także różnorodnych ziół. Nie znajdziemy wśród nich warzyw, które wymagają rozsady, czyli przede wszystkim pomidorów, papryki czy brokuła. Rozwiązanie to można stosować zarówno w gruncie, jak i w donicach. Wysoka jakość nasion od sprawdzonych producentów gwarantuje udane zbiory, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji.