Współcześnie nowoczesne umeblowanie pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale ma również na celu nadać przestrzeni pokojowej niepowtarzalnego charakteru. Innymi słowy, meble powinny być estetyczne. Nie ulega wątpliwości, że jednym z kluczowych czynników decydujących o estetyce mebla są uchwyty. Jakie uchwyty oferują współcześni producenci? Które uchwyty meblowe są najlepsze?

Oferta producentów mebli

Współczesne nowoczesne uchwyty do mebli w pokoju cechują się bogatą kolorystyką, wielością kształtów oraz sposobów montażu. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na ich walory estetyczne.

Mimo tej różnorodności wszystkie z nich mogą być zakwalifikowane jako uchwyt jedno lub dwupunktowy oraz jako uchwyt krawędziowy lub wpuszczany. To, na jaki uchwyt warto się zdecydować zależy od:

– stylistyki mieszkania,

– rodzaju umeblowania.

Jaki uchwyt wybrać?

Uchwyt do mebli powinien wpisywać się w ogólną stylistykę mieszkania. Jeżeli pokój został urządzony, w którymś ze stylów klasycznych jak: rustykalny, wiejski lub glamour to najlepszym rozwiązaniem będą nadające meblom wyjątkowego charakteru uchwyty gałkowe.

W przypadku mieszkań nowoczesnych, minimalistycznych lub industrialnych zaleca się stosowanie uchwytów meblowych krawędziowych lub wpuszczanych. Należy pamiętać, że uchwyty wpuszczane nie będą pasować do mebli ze zbyt cienkiej płyty.

Ostatnim rozwiązaniem są cieszące się wyjątkową popularnością uchwyty dwupunktowe. Ze względu na swoją popularność w sprzedaży odnaleźć można najróżniejsze modele.  Dzięki temu każdy znajdzie uchwyt dwupunktowy,  który wpasuje się do stylizacji mieszkania.