Praca na laptopie w łóżku tylko z pozoru wydaje się być spełnieniem marzeń. Na dłuższa metę jest to rozwiązanie bardzo niepraktyczne i niewygodne. Jak wybrać biurko do domu, które będzie praktyczne? 

Jak wygląda wygodne biurko? 

Biurko, przy którym mamy pracować po kilka godzin w ciągu dnia musi być dopasowane do wzrostu osoby, która będzie przy nim siedziała. Najczęściej jest to 72 – 75 cm. Koniecznie powinno być również odpowiednio długie, by zmieściło się nami wszystko to, co jest niezbędne w czasie pracy. 

Osoby, które nie potrzebują segregatorów, rozłożonych dokumentów czy drukarki mogą pozwolić sobie na mniejsze biurko. Osoby, które mają wiele dodatkowych rzeczy powinny zdecydować się na biurko, które ma około 160 cm. Niestety biurko musi być również dopasowane do metrażu mieszkania, co często jest dużym problemem. 

Biurko, które jest duże, ale będzie stało w miejscu, gdzie większość rodziny spędza dużo czasu nie będzie sprzyjało komfortowej pracy. W takiej sytuacji często korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup mniejszego biurka i umieszczenie go w sypialni czy rzadziej używanym pokoju. W ten sposób można zyskać ciche miejsce, w którym dużo łatwiej będzie się skupić. 

Biurko a styl mieszkania

Wszyscy wiemy, że w pierwszej kolejności należy wybierać biurko pod kątem jego praktycznych zastosowań. Nie znaczy to jednak, że biurko nie powinno być piękne. W ładnym otoczeniu dużo przyjemniej się pracuje. Trzeba również pamiętać, że  biurko, które pasuje do wystroju mieszkania będzie dodatkowym elementem, który wpływa na jego charakter. 

Wybierając biurko do mieszkania nowoczesnego warto postawić na minimalistyczne rozwiązania. Meble nowoczesne nie lubią zbędnych ozdób i dekoracji. Biurko będzie proste i minimalistyczne. Sprawdzi się biurko wykonane z płyty meblowej, które będzie w białym kolorze. Biel jest nie tylko piękna, ale również uniwersalna. Rozjaśni pokój i jednocześnie wpisze się w styl wnętrza. 

W salonie nowoczesnym ładnie będzie również komponowało się eleganckie biurko ze szklanym blatem. Chromowane nogi będą idealnie pasowały do transparentnego szkła. Czarny blat będzie idealnie wyglądał w połączeniu z czarnymi nogami. Trzeba jednak pamiętać, że o ile czarne meble są wyjątkowo eleganckie, tak są również trudne do utrzymania w czystości. Będzie na nich widać każdy, nawet najmniejszy ślad. Na pewno nie są to meble przeznaczone do mieszkań, w których są małe dzieci. 

Zupełnie inaczej może wyglądać biurko, które znajdzie się w sypialni. Najczęściej są to pokoje, które są przytulne i romantyczne. Biurko do sypialni może być dekoracyjne i eleganckie. Świetnym pomysłem jest również sekretarzyk, który będzie miał mnóstwo szuflad, w których można ukryć wiele rzeczy. Do małej sypialni można wybrać sekretarzy w bieli lub jasnym drewnie. W sypialni, która jest duża i przestronna świetnie będzie wyglądało biurko z ciemnego drewna. 

Konieczność stworzenia domowego biura zaskoczyła wiele osób. Nie wszyscy mają mieszkania, w których bez problemu można wygospodarować miejsce do pracy. Warto jednak dobrze przemyśleć wybranie biurka, dzięki któremu praca stanie się przyjemna i wygodna.