Pomięte i wrzucone byle jak do szafy ubrania to najczęściej spotykany w Polsce widok. Kupna ubrań nie traktujemy jako inwestycji, dlatego też nie dbamy o nie należycie. Wykonane z wysokiej jakości materiałów elementy garderoby, by zachować swoją świeżość i jakość, powinny być odpowiednio przechowywane.

DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁ PRZEDE WSZYSTKIM

Z pomocą w pielęgnacji ubrań przychodzi wieszak na ubrania. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na umieszczenie odzieży w szafie, czy wolnostojącym stojaku, powinniśmy odpowiednio rozwiesić ją na wieszakach.

Dla grubszych swetrów i sukienek lepszym rozwiązaniem będzie równe ułożenie w kosteczkę i umieszczenie w garderobie, ale lekkie sukienki, spodnie i spódnice bez obaw możemy założyć na wieszak.

ZAPACH DREWNA W TWOJEJ SZAFIE

Najlepszym wyborem przy organizacji garderoby są drewniane wieszaki powleczone tkaniną i wypełnione gąbką. Są one miękkie i zapobiegają nieestetycznym odkształceniom. Surowe drewniane egzemplarze również będą lepszym wyborem niż fatalnej jakości plastikowe wieszaki.

Metalowe wieszaki, które przez pewien czas były bardzo popularne, również nie spełnią idealnie swojej roli. Ryzyko zahaczenia delikatną tkaniną o wystający drut jest bardzo duże, dlatego nie warto ryzykować ulubioną sukienką.