Wiele osób, które kupują basen ogrodowy, ma problem z rozwojem glonów na jego ściankach oraz mętniejącą wodą, która po pewnym czasie zmienia kolor na zielony. Wiele osób wielokrotnie wymienia wodę – co nie wpływa korzystnie na wysokość rachunków – a ona po czasie i tak traci na jakości. Jak się przed tym uchronić?

Po pierwsze – pompa

Praktycznie w zestawie do każdego basenu dołączana jest specjalna pompa. Wystarczy uruchamiać ją codziennie wieczorem na godzinkę, by oczyściła wodę ze wszystkich zanieczyszczeń, a przy okazji ją natleniła.

Wiele ludzi popełnia błąd, kupując zbyt małą pompę do dużego basenu. jej wydajność jest wtedy niewystarczająca i woda po czasie może stać się zwyczajnie brudna.

Środki chemiczne

Baseny ogrodowe są małym środowiskiem, dlatego aby nie dopuścić do rozwoju w nich grzybów i glonów, dobrze jest zakupić chlor. Wystarczy regularnie uzupełniać jego zapas, by woda na stałe zachowała swoją przejrzystość.

Kiedy woda już zzielenieje, wcale nie trzeba jej od razu wymieniać. Wystarczy kupić agresywnie działające środki chemiczne – po nich jednak nie wolno zażywać kąpieli w basenie przez kilka dni. Działają one jednak na tyle mocno, że oczyszczą wodę nawet w najbardziej zanieczyszczonym basenie.

Baseny ogrodowe (LINK) wypełnione czystą i przejrzystą wodą, aż zachęcają do kąpieli w upalne dni. Są bez wątpienia największą atrakcją ogrodu, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników.