Okucia meblowe to bardzo istotne elementy odpowiadające za stabilność i samo działanie mebli (przede wszystkim mowa tutaj o zawiasach oraz podnośnikach). Nie znaczy to jednak, że każdy z nas musi być specjalistą w zakresie akcesoriów meblowych. Na rynku funkcjonują pewne firmy, które od lat oferują profesjonalne rozwiązania i szeroki wybór okuć do różnych rodzajów mebli. Jedną z nich jest marka Blum.

Okucia Blum – co warto wiedzieć?

Na samym początku warto zauważyć, że w kuchni istotne znaczenie mają detale – nie tylko te odpowiadające za stronę wizualną (estetyczną), ale również takie, które są związane z samym sposobem działania mebli (np. zawiasy, siłowniki, połączenia poszczególnych elementów, prowadnice). Z tego powodu zawsze warto kupować najlepszej klasy okucia. Okazuje się, że od ich wytrzymałości, jakości oraz udźwigu zależy to, czy wysuwanie szuflady bądź otwieranie frontu pozostanie niezauważone, czy może przeciwnie. Celem jest posiadanie mebli, które domykają się bezszelestnie. Głośny trzask zamykanych drzwiczek z pewnością nie jest lubiany. Dlatego najlepiej kupować okucia najlepszej klasy, gdyż wpływa to zarówno na żywotność naszych mebli, jak i komfort ich użytkowania. Sprawdzony producent taki jak wspomniana wcześniej marka Blum będzie więc najbezpieczniejszym wyborem (ich produkty oferuje m. in. sklep internetowy Belmeb).

Systemy Blum – jak się je wykorzystuje?

Bardzo istotnym kryterium jest przeznaczenie mebli. Kupując okucia meblowe, trzeba wziąć pod uwagę to, kto i jak często będzie z nich korzystał. W przypadku, gdy uchwyty mają zostać zainstalowane w meblach znajdujących się w częściach wspólnych tj. korytarz, salon bądź kuchnia, trzeba pamiętać, żeby były one uniwersalne. Okucie meblowe zawsze powinno zostać zrobione z najlepszej klasy materiału. Ma posłużyć przez wiele lat. Przed kupnem prowadnic trzeba zastanowić się nad ich użyciem, ponieważ mają one określony udźwig maksymalny, o którym zawsze trzeba pamiętać. Jeżeli mowa o uchwytach, dostępne są ich różne formy. Dlatego każda osoba dobierze idealne dla siebie. Obecnie najpopularniejsze są zdecydowanie klasyczne uchwyty. Mowa tutaj o tak zwanych uszkach, które dostępne są w relatywnie niskiej cenie.