Kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca w łazience, musimy zadbać o to, by każdy jej szczegół był bardzo dobrze przemyślany. Nie należy to do łatwych zadań i z pewnością wymaga mnóstwa czasu, ale efekty często przerastają nasze oczekiwania. Warto poświęcić kilka dłuższych chwil, by zaprojektować łazienkę, która będzie dobrze spełniać swoją rolę i służyć swoim właścicielom przez długie lata. Oto kilka rad, dzięki którym nawet najmniejsze wnętrze zyska dużo niezbędnej przestrzeni.

Wybierz pojemne i eleganckie meble

Urządzając małą łazienkę, często rezygnujemy z wymarzonego wyposażenia, ponieważ myślimy, że końcowy efekt i tak nie sprosta naszym oczekiwaniom. Ale nic bardziej mylnego! Łazienka powinna być nie tylko pomieszczeniem, w którym dbamy o higienę – musi stać się również miejscem relaksu dla każdego domownika. Dlatego warto wybrać meble, które nam się podobają, ale równocześnie są bardzo praktyczne. W tej roli świetnie sprawdzają się duże lustra łazienkowe z półką. Ich wielkość optycznie powiększa łazienkę, a dodatkowa półka pomoże zadbać o porządek wśród najważniejszych kosmetyków. Kolejnym dobrym zakupem są szafki, szczególnie takie, które możesz umieścić pod umywalką. Zyskasz w ten sposób więcej przestrzeni na przechowanie potrzebnych rzeczy, która w innym wypadku nie byłaby wykorzystana.

 

Im więcej światła, tym lepiej

Prawidłowe oświetlenie i kolorystyka pomieszczeń potrafią zdziałać prawdziwe wizualne cuda. Planując remont małej łazienki, warto zdecydować się na jasne kolory, zarówno na ścianach jak i na podłodze. Bardzo dużym błędem jest pokrywanie ścian ciemnymi płytkami, które na niewielkich przestrzeniach są wręcz przytłaczające i zmniejszają optycznie każde wnętrze. Wiele złego może także zdziałać niewystarczające oświetlenie. Jasne i mocne światło sprawia, że łazienka wydaje się nie tylko większa, ale też bardziej elegancka oraz czysta. Z jego pomocą można także uwydatnić niektóre elementy pomieszczenia i odsunąć tym samym uwagę od jego ewentualnych niedoskonałości.