Płytki na ścianach to nie nowe rozwiązanie. Stosowali je już rzymianie w I wieku przed naszą erą ceniąc taki wystrój ze względu na łatwość czyszczenia i wytrzymałość a także ciekawy design. Dziś w erze monotonnej nowoczesności zauważamy próby powrotu do klasyki. Renesans przeżywa więc technologia wystroju wnętrz poprzez płytki na ścianę. Jak przebiega i jakie rodzaje płytek są obecnie modne – tę wiedzę nabędziesz, czytając poniższy artykuł.

Płytki na ścianę czyli nadchodzą nowe czasy

Jeśli mamy mówić o przełomie w architekturze wnętrz, takowy dokonał się właśnie w XXI wieku na naszych oczach. Z racji przystosowania do celów mieszkalnych i biurowych ogromnej liczby przestrzeni poprzemysłowych, do zagospodarowania pozostały miliony metrów kwadratowych industrialnych powierzchni. Wiele z nich miało ściany z płyt betonowych, zaczęto więc aranżować te przestrzenie. Potem wraz z upowszechnieniem stylu industrialnego nawet zwykłe, nowo budowane mieszkania zaczęto ozdabiać płytami betonowymi aby tworzyły ten chłodny klimat poprzemysłowy. Betonowe płyty ścienne stały się więc ikoną pewnej epoki – banyo.pl/pl/menu/plytki-scienne-139.html.

Betonowe płytki na ścianę – rodzaje

Płyty betonowe cechują się różnymi rodzajami szczególnie pod względem designu. Zauważamy więc płyty w stylu granddust, czyli beton wraz z zalanymi drobnymi kamykami tworzący efekt gwiaździstego pokrycia, klasyczne szare płyty betonu artystycznego bądź też płyty betonu kolorowego. Wśród betonu kolorowego, który dopiero wchodzi do architektonicznego obiegu wyróżniamy płytki z niebieskiego betonu oraz jaskrawe płyty żółte bądź brązowe. W opracowywaniu kilku firm znajdują się kolejne kolory. Betonowe płytki różni też rozmiar. Przeważają płyty duże najczęściej wielkości około metra kwadratowego. Są też oczywiście płytki mniejsze, jednakże są używane raczej na narożniki czy dodatkowe wykończenia.