Remont łazienki może przerosnąć każdego. Kiedy tak się dzieje? Najczęściej, gdy prace są źle zaplanowane. Dużo osób popełnia błąd i najpierw kupuje płytki podłogowe i ścienne, dodatki do dekoracji, meble łazienkowe czy nawet wannę, prysznic i nową armaturę łazienkową Camero.pl, ale zaczyna prace od końca, czyli od położenie płytek.

Harmonogram remontu łazienki

Dlaczego jest to niekorzystne? Ponieważ armatura łazienkowa może mieć inne przyłącza niż były doprowadzone do łazienki w mieszkaniu i kiedy po położeniu płytek okaże się, że trzeba kuć i wymieniać przyłącza trzeba będzie nie tylko liczyć się ze stratą czasu podczas remontu, ale też stratą materiałów jak kafelki i tak naprawdę podwójną pracą.

Wymieniając armaturę w łazience zwłaszcza kompakt WC ze starego modelu ze spłuczką wolno stojącą na model w zabudowie warto najpierw zająć się wymianą przyłączy, podłączeniem armatury i jej ustawieniem na właściwe miejsce, a dopiero później kafelkami ceramicznymi czy wstawieniem mebli.

Tak samo z bateriami – starsze modele są wypuszczane ze ścian, jeśli zatem będą one wymienione na baterie stojące warto najpierw prace remontowe zacząć od zmiany przyłącza, a dopiero później wstawienia umywalki czy wanny i nowej baterii.

O czym należy pamiętać wymieniając armaturę?

Zawsze można pozostać przy przyłączach w tych samych miejscach, ale wtedy trzeba dokonać bardzo dokładnych pomiarów w przypadku wymiany wanny, kabiny prysznicowej czy nawet baterii umywalkowej, aby mieć pewność, że nowo kupione produkty mają taką samą wielkość jak poprzednie i da się je podłączyć w taki sam sposób bez problemu. W razie wahania można poprosić o pomoc specjalistę w celu dobrania odpowiedniej armatury.