Salon jest pomieszczeniem, które spełnia kilka funkcji jednocześnie, tak więc warto poświęcić mu szczególną uwagę. Musi prezentować się elegancko ze względu na to, że w tym miejscu przyjmujemy gości, ale równocześnie przestrzeń powinna być praktyczna, bo w niej również odpoczywamy i spędzamy czas wspólnie z rodziną.

Modnie i nowocześnie

stoły ze szkła do salonuObecnie dużym zainteresowaniem cieszy się styl prowansalski oraz minimalistyczny. W tym wypadku im mniej dodatków i kolorów tym lepiej. Pomieszczenie powinno być czyste, przestronne, utrzymane w stonowanych kolorach. To dobra propozycja do salonu, bo taki wystrój sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

Niezbędne elementy

Urządzając salon, trzeba pomyśleć o meblach oraz zestawie wypoczynkowym tj. kanapie i fotelach. W tym wypadku należy stawiać nie tylko na design mebli, ale również na ich wygodę. Kolejna bardzo ważna rzecz to stół. Do wyboru mamy wiele możliwości, bardzo elegancko prezentują się na przykład stoły ze szkła, przy czym są dość wymagające w utrzymaniu w czystości. Można zdecydować się też na stoły drewniane – taki materiał wygląda niesamowicie w każdy wnętrzu bez względu na styl aranżacji.

Dodatki

Im mniej dodatków, tym lepiej. Kupując dodatki można bardzo łatwo przesadzić. Warto ograniczyć się do kilku elementów na przykład kwiatów, wazonów, ramek na zdjęcia czy ciekawych figurek. Wszystko powinno mieć swoje miejsce. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że im więcej dodatków wprowadzimy do aranżacji, tym pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze.