Aby wybrać porządny hoker kuchenny do salonu, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Na półkach sklepowych dostępne są krzesła barowe wykonane z różnych materiałów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać hokery, które są połączone z kilku różnych tworzyw.

Moda na drewniane hokery kuchenne

hokery

W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście hokery wykonane z wysokiej jakości drewna. Największym atutem drewnianych mebli jest to, że pasować będą one praktycznie do każdego wnętrza. W Polsce coraz większą popularność zyskuje styl skandynawski, dlatego też naturalne materiały są zdecydowanie najlepszym wyborem. Doskonałymi parametrami estetycznymi mogą pochwalić się nie tylko naturalne odcienie drewna. Na rynku dostępne są hokery pomalowane na różny kolor. Siedzisko może posiadać nie tylko drewniane oparcie. Dużym zainteresowaniem cieszą się siedziska wykonane z tkaniny albo sztucznej skóry.

Plastikowe hokery w minimalistycznym wydaniu

Osoby, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę powinny postawić na plastikowe hokery, które są bardzo wytrzymałe i niesłychanie plastyczne. Producenci są w stanie wykonać nawet bardzo nietypowe siedziska, które zaskakują swoją niepowtarzalną formą. W obecnym sezonie najmodniejsze są geometryczne formy. Coraz większą popularność zdobywają także hokery, które są stylizowane na stare. Hitem sprzedażowym są krzesła barowe retro i hokery wykonane z przezroczystego plastiku. Największym atutem plastikowych modeli jest nie tylko wysoka wytrzymałość, ale również to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości.