Łóżko to bez wątpienia najważniejszy mebel w sypialni. Od niego w największej mierze zależy komfort nocnego wypoczynku, ale również stylowy wygląd pomieszczenia. Na co zwracać uwagę, oglądając w sklepie łóżka sypialniane? Który model wybrać, żeby zapewnić sobie wygodę i urządzić przytulne, sprzyjające relaksowi pomieszczenie? 

Łóżka do sypialni – który model wybrać? 

Łóżko sypialniane
Łóżko sypialniane – pikowane

Łóżka do sypialni różnią się wielkością, wysokością, materiałem zastosowanym w produkcji, stylem. Przygotowując się do zakupu tego mebla, trzeba zacząć od zastanowienia się nad swoimi potrzebami i określeniem możliwości pomieszczenia. Za minimalny rozmiar łóżka dla dwóch osób uznawany jest wymiar 140×200, jednak jeśli w pomieszczeniu jest na to miejsce, warto postawić na łóżko wielkości 160×200 albo większe. W kwestii materiału wybór jest ogromny: ponadczasowe drewno, kojarzony ze stylem industrialnym metal, przytulne łóżka z obiciem albo typowe dla stylu boho łóżka do sypialni z elementami rattanu czy wikliny. Najważniejsze to zwrócić uwagę na stelaż – ten musi być solidny, odporny na ciężar, ale też musi pracować, tzn. dopasowywać się do sylwetki osoby, która będzie spała na łóżku. Elastyczny, ale mocny stelaż w połączeniu z dobrej jakości materacem to gwarancja wygody podczas snu.

Gdzie kupić idealne łóżko do sypialni? 

Łóżka sypialniane oferują właściwie wszystkie sklepy meblowe. Nie wszystkie jednak meble zapewnią odpowiedni komfort. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić każdy detal, od stelażu, przez nóżki, po zagłówek. Dobrej jakości łóżek można szukać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. W ostatnich latach oferta sklepów online ciągle rośnie, więc nie warto ich pomijać w trakcie poszukiwań. Wskazówką, która pomoże podjąć wybór, będzie tez renomowany, ceniony na rynku producent.