Przyblatowe listwy meblowe to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Pełnią w niej dwojaką rolę – zarówno chronią ścianę przed zabrudzeniami jak mają estetyczny charakter. Jak wybrać najlepszą listwę do blatu?

Na co zwrócić uwagę wybierając listwy?

Planując wystrój kuchni należy nie tylko pomyśleć o wymarzonych meblach, ale również trzeba wziąć pod uwagę rodzaj listew jakie zostaną na nich zamontowane. Najlepiej jest aby listwa przyblatowa była wykonana z tego samego materiału co meble, pozwoli to na zachowanie jednolitego wystroju w pomieszczeniu. Kupując listwy do mebli należy dokładnie zmierzyć długość blatów meblowych. Można oczywiście samemu docinać listwy, jednak lepszym rozwiązaniem będzie kupienie produktów na wymiar.

Jak zamontować listwy przy blatach meblowych?

Istnieją dwa podstawowe sposoby montażu listw przy blatach kuchennych. Najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest ich przyklejenie. Listwy można również przywiercić do ściany przy pomocy niewielkich wkrętów. Niezależnie od tego jaki rodzaj mocowania się wybierze, można listwy zamontować samemu i nie jest do tego potrzebna żadna specjalistyczna ekipa budowlana. Listwy do blatów można dostać w każdym sklepie meblowym.