Nawet jeśli baterie do umywalki nie są wybierane z tak dużą starannością jak te, które instaluje się nad wanną lub w kabinie prysznicowej, z pewnością i w tym przypadku nie można pozwolić sobie na błędy. Problemy z przeciekaniem kranu mogą przecież pozbawić satysfakcji z zakupu nawet te osoby, które zdecydowały się na model o fantastycznym wyglądzie. Warto postawić więc sobie pytanie o to, jak dopasować baterię do umywalki.

Bateria umywalkowa a wylewka

Nie ma tylko jednego czynnika mającego wpływ na komfort korzystania z umywalki. Nie ulega jednak wątpliwości, że ważnym aspektem jest zarówno długość, jak i wyprofilowanie wylewki. Wybierając baterię do umywalki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak względem wylewki jest umiejscowiony kran. Jeśli będzie za długi, pojawi się problem z podłożeniem pod niego rąk, kran nie powinien być jednak również za krótki, bo strumień może mieć z tego powodu zbyt słaby zasięg. Także nieodpowiedni rozmiar samej wylewki może dać się we znaki jej użytkownikom. Częstym zjawiskiem jest przecież rozchlapywanie się wody, bo wylewka okazała się za wąska.

Jak uniknąć problemów?

Idealne dopasowanie baterii do umywalki jest możliwe, przeważnie wymaga jednak prowadzenia starannych i długotrwałych poszukiwań. Warto więc zastanowić się nad tym, czy nie zdecydować się na inwestycję w umywalkę sprzedawaną razem z baterią. Wielu użytkowników stroni od tego rodzaju rozwiązania zwracając uwagę na jego koszty, można jednak mieć wątpliwości, czy rzeczywiście są one duże. To niezawodny sposób na oszczędzenie czasu, zoptymalizowany zestaw generuje przy tym również mniejsze problemy montażowe. Producent zwykle dba o odpowiednie proporcje pomiędzy kranem oraz misą, nie trzeba więc obawiać się, że korzystanie z umywalki będzie utrudnione. Modele tego rodzaju mają i ten plus, że pozwalają na zastosowanie jednego z mniej typowych sposobów montażu baterii. Umożliwiają choćby montowanie jej bezpośrednio w umywalce, bez konieczności rozkuwania ściany i wiercenia w niej.