Bateria wannowa to jeden z akcesoriów, jakie można znaleźć w sklepach z meblami łazienkowymi. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny typ, warto sprawdzić, który najlepiej sprawdzi się w naszej łazience. Bateria wannowa stojąca, która swoim wyglądem przypomina wannową baterię ścienną, oprócz oczywistych cech posiada również to, iż jest to świetny element dekoracyjny, ale wymaga całkiem innego sposobu jej montażu.

Funkcjonalna bateria wannowa

Nie da się ukryć, że baterie wannowe i prysznicowe działają bardzo dobrze i są funkcjonalne. Długie romantyczne kąpiele i szybkie prysznice są możliwe dzięki takiej baterii wannowej w łazience. Co więcej, wąż prysznicowy nie musi być używany regularnie. Jeśli zależy Ci na wyglądzie, wystarczą nowoczesne rodzaje baterii i węży. Innym rozwiązaniem jest bateria wannowa ścienna lub stojąca z dodatkowym wężem prysznicowym.

Kolejnym oryginalnym pomysłem jest bateria wannowa z deszczownicą, która daje jeszcze więcej możliwości. Oprócz standardowego zaopatrzenia w wodę, dostępne są również dodatkowe funkcje. Ten typ baterii posiada możliwość dołączenia węża prysznicowego oraz słuchawki. To świetna alternatywa dla tych, którzy zwykle się śpieszą lub kąpią zbyt długo. W większości łazienek nie ma miejsca na oddzielną wannę i prysznic z własną baterią. Dlatego baterie wannowe ścienne z prysznicem są powszechne, a łazienki z bateriami wannowymi można znaleźć w większości domów.

Bateria wannowa – jaką wybrać i jej rodzaje

bateria wannowa

Rodzaj montażu, wygląd czy cena to tylko niektóre z cech, które wyróżniają baterie wannowe. Czarne lub złote baterie łazienkowe stają się coraz bardziej popularne na rynku, ale najpopularniejszymi kolorami są biały lub srebrny.

Dla rodzin z dziećmi kąpiel jest bardzo wygodna, a dzieci mogą bawić się w wodzie. Rodzice, którym zależy na bezpieczeństwie swoich dzieci, często wybierają baterie z zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Termostatowana bateria wannowa zapewnia stałą temperaturę wody, którą sam sobie ustawisz. Dzięki temu dzieci się nie poparzą. Nowsze modele mają również awaryjne zatrzymanie ciepłej wody, jeśli nagle zabraknie zimnej wody. Rodzaje baterii wannowych to:

  • stojąca
  • ścienna
  • podtynkowa
  • 3 -otworowa.