Wiele osób przykłada sporo uwagi do wystroju łazienki. I nie chodzi tylko o wybór odpowiedniego rodzaju elementów ceramiki sanitarnej. Łazienka to przestrzeń, która obok swojej praktycznej funkcji, może stać się prawdziwym, domowym SPA. Jednak, aby osiągnąć taki efekt, bardzo ważnym aspektem jest sam wystrój. Ponieważ to on właśnie przekłada się na niepowtarzalny klimat pomieszczenia. Jakie rozwiązania pozwolą uzyskać niepowtarzalny i elegancki klimat w łazience?

Jakiego rodzaju umywalkę wybrać?

Jednym z istotnych elementów są obecnie szafki, na których montuje się umywalkę. Z jednej strony szafka pozwala zakamuflować syfon, z drugiej to dodatkowe miejsce, na przykład na środki czystości. Nie oznacza to jednak, że rozwiązanie to musi być nudne. Nowoczesne projekty uwzględniają ciekawe rozwiązania, które mają wpływ nie tylko na estetykę, ale również funkcjonalność pomieszczenia. Umywalka podblatowa doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnym otoczeniem, jak i również tym, które utrzymane jest w bardziej klasycznej formie. 

Zalety umywalki podblatowej

Samo zastosowanie tego rodzaju umywalki wymaga montażu, który znajduje się bezpośrednio na szafce. Już sama obecność blatu to dodatkowa przestrzeń użytkowa, na której przechowywać można podręczne przybory, jak szczoteczki, czy pasę do zębów. To zwiększa funkcjonalność wnętrza.

Drugą kwestią jest estetyka. Wpuszczone w blat umywalki stwarzają wrażenie bardziej spójnych z otoczeniem. Dzięki temu wnętrze wygląda na bardziej naturalne i swobodne. Dodatkowo, w łazienkach o sporym metrażu coraz częściej stosuje się podwójne umywalki. W tym również przypadku sprawdzają się umywalki podblatowe. Nadają całości lekkiego wyglądu. Istotnym aspektem jest także sam blat, który, podobnie jak wiele innych elementów wystroju, pełni funkcję zarówno praktyczną, jak też estetyczną.